December 12, 2018

Please reload

Ostatnie posty

Dwuelementowe układanki sensoryczne

June 30, 2019

1/6
Please reload

Wyróżnione posty

Gudowo 07.08.2017 Warsztaty Little Room

September 9, 2017

W dniu 7 sierpnia 2017 nauczyciele specjaliści pracujący z dziećmi z rożnego rodzaju niepełnosprawnościami w ośrodku Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Radość z życia" w Gudowie uczestniczyli w szkoleniu poświęconemu stymulacji rozwoju dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością poprzez organizację małej przestrzeni tzw. "Little room".
W części teoretycznej poświęconej organizacji przestrzeni dziecka z niepełnosprawnością sprzężoną nauczyciele zapoznani zostali z zasadami tworzenia indywidualnego miejsca stymulacji, spędzania czasu wolnego i wszechstronnego rozwoju malego dziecka z głęboką sensoryczno - poznawczą i ruchową niepełnosprawnością  poprzez zróżnicowanie i dostosowanie do niepełnosprawności dziecka materiałow i struktur.
Po przerwie w podgrupach nauczyciele wspólnie od podstaw stworzyli "little room" dodając wybrane przez siebie materialy i pomoce, uwzględniając indywidualne ograniczenia i predyspozycje dzieci z rożnego rodzaju dysfunkcjami rozwojowymi, którymi na codzień zajmują sie w swojej pracy zawodowej.

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami
Please reload

Wyszukaj wg tagów
Please reload

Archiwum
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square