Szukaj
  • Ilona Nitychoruk Piekarz

Przygotowanie do zajęć z Sensoplastyki


Zajęcia Sensoplastyki to szerokie spektrum stymulacji polisensorycznej dla dzieci, zarówno pełnosprawnych jak i niepełnosprawnych. Sensoplastyka pozytywnie wypływa na stymulację rozwoju zmysłów dziecka tj.: zmysł wzroku, dotyku, smaku, węchu.

Zajęcia Sensoplastiki poprzez stymulację receptorów zmysłów wspierają rozwój połączeń nerwowych w mózgu co wypływa pozytywnie na rozwój procesów analizy i syntezy w umyśle dziecka. Zajęcia Sensoplastyki wymagają odpowiedniego przygotowania przestrzeni, w której odbywać się będą zajęcia. Przygotowanie przestrzeni polega na odpowiednim zabezpieczeniu wszystkich powierzchni, z którymi kontakt będzie miało dziecko, to znaczy ścian i podłogi. Aby zajęcia Sensoplastyki przebiegały w sposób twórczy i kreatywny należy przygotować szeroką gamę naturalnych produktów spożywczych o zróżnicowanych strukturach, kolorach i konsystencjach. Podstawymi produktami, które wykorzystujemy w czasie zajęć Sensoplastyki są skrobia ziemniaczana, mąką kukurydziana, mąka pszenna, orkiszowa, olej, woda barwiona barwnikami naturalnymi, spożywczymi, aromaty spożywcze, przyprawy oraz takie produkty jak nasiona, ziarna.

W celu uatrakcyjnienia zajęć można również wykorzystać galaretki w proszku, kisiel, budyń oraz zarówno surowe jak i ugotowane produkty takie jak makaron, kasza, ryż.

Po długich przygotowaniach czas na zabawę !!!! Życzę wielkiej radości z przeżywania razem z dziećmi zajęć.

#sensoplatyka #photo

43 wyświetlenia